Rehabilitacja w połogu

Coraz to więcej pań, jakie rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne problemy z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Korek analny grzejący

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z kobiet decydowała się mówić o własnych kłopotach po porodzie. Często wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Teraz jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i kłopoty ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakowoż gigantyczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć niesłychanie ekspresowo po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym poprawniej, albowiem ćwiczenia dają wówczas poprawniejsze wyniki. Podczas fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, wybitnie ważną kwestią są również ćwiczenia oddechowe, jakie wypada w następnej kolejności jak zazwyczaj powtarzać. Dodatkowo, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest przede wszystkim paniom, jakie miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezwykle błyskawicznie pozwala ona powrócić do normy oraz czuć się prawidłowo. Dużo pacjentek myśli, że dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub też niedogodności bólowe. Doktor ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *